"În patru luni de zile vom face baie la Centrul de înot de la Curtea de Argeş!"
Asigurarea a fost dată de către primarul Constantin Panţurescu după ce în data de 19 aprilie a semnat Autorizaţia de Construire şi Ordinul de începere a lucrărilor la investiţia prin care se va realiza un centru de înot în municipiu. Aşteptările celor care visau la această realizare pentru anul trecut nu s-au îndeplinit. Însă într-o declaraţie de presă din 28 noiembrie 2017, şeful administraţiei municipale dădea asigurări că anul acesta va fi cel al recepţiei şi dării în folosinţă a acestui obiectiv anunţat ca intenţie în vara lui 2016, când la Curtea de Argeş sosea în vizită multipla campionă la înot, Camelia Potec. "După toate probabilităţile, firma constructoare va demara lucrările în jurul datei de 2 mai. Partea cea mai dificilă va fi, fără îndoială, aceea ce cuprinde decopertarea, balastarea şi turnarea fundaţiei. Apoi, când specialiştii vor decide că s-a încheiat cu bine consolidarea temeliei, totul se va simplifica, deoarece se va trece la montarea panourilor modulare şi a celorlalte componente pentru bazinele de înot. Termenul estimat pentru finalizarea lucrărilor este de circa patru luni de zile, astfel că prin septembrie vom face baie la Centrul de înot de la Curtea de Argeş!", a spus primarul Panţurescu.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
