Deschidere totală pentru conducerea Automobile Dacia Renault
Marţi, la sediul Automobile Dacia Renault a avut loc o întrevedere între conducerea companiei auto şi reprezentanţii administraţiei publice locale şi judeţene, respectiv preşedintele Consiliului Judeţean Argeş, Dan Manu, prefectul Emilian Dragnea, senatorul Şerban Valeca, primarul municipiului Piteşti, Cornel Ionică şi primarul oraşului Mioveni, Ion Georgescu. Întâlnirea a fost prilejuită de schimbarea conducerii Automobile Dacia, începând cu data 1 mai fiind desemnat Antoine Doucerain în funcţia de director general al Automobile Dacia şi al Groupe Renault România, în locul lui Yves Caracatzanis, care va prelua o altă funcţie în cadrul Groupe Renault, după doi ani la conducerea Renault România. Preşedintele Consiliului Judeţean Argeş i-a înmânat lui Yves Caracatzanis, în semn de apreciere pentru excelenta colaborare, simbolul judeţului Argeş - Trofeul "Omul de Fier", precum şi monografia judeţului Argeş, şi i-a urat noului director general, Antoine Doucerain, bun venit în judeţul nostru, asigurându-l de aceeaşi colaborare şi deschidere din partea administraţiei judeţene.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
