S-a predat amplasamentul pentru Centrul de Înot
Astăzi, în jurul orelor 13.00, reprezentanţii Primăriei Curtea de Argeş, în frunte cu edilul-şef Constantin Panţurescu, au predat constructorului amplasamentul pe care se va realiza investiţia în valoare de 4.004.902 lei, prin care în patrimoniul municipal va intra un modern Centru de Înot. După cum v-am informat deja recent, amplasamentul pe care se va construi este situat în imediata vecinătate a Stadionului şi a Sălii de Sport Municipale. Cu acest prilej, primarul Panţurescu şi-a exprimat speranţa că firma care a câştigat licitaţia de execuţie a lucrării va reuşi să se înscrie în termenul stabilit prin contract, astfel ca maxim în septembrie să facem baie în noile bazine de la Curtea de Argeş.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
