Valea Iaşului: podul de la Gorgan, pericol pentru autovehicule!
Delegatul sătesc Florin Bîrlă a ridicat această problemă la punctul "Diverse" în cadrul şedinţei legislativului local din 27 aprilie: "Acel pod s-a şubrezit atât de mult încât a devenit un pericol pentru maşini, chiar şi pentru autoturisme. Rog să se ia măsuri fie pentru repararea lui, fie pentru închidere, căci riscul de accidente creşte de la zi la zi!" Primarul Nicolae Barbu a spus că situaţia îi este cunoscută şi a promis să găsească bani pentru mici reparaţii de urgenţă, dublând măsura provizorie cu introducerea unor interdicţii de circulaţie pentru autovehiculele de tonaj mai mare. "Acum, în perioada de vară, mai ales când este timpul secetos, se poate trece şi prin vad. Oricum, trebuie să găsim în perioada următoare bani pentru a investi în reparaţiile absolut necesare!"
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
