Drumurile comunale din Muşăteşti au fost reabilitate
Autorităţile locale au finalizat acţiunea de reabilitare a drumurilor comunale care au avut de suferit în urma intemperiilor, căderilor de zăpadă şi a altor factori pe timpul sezonului rece. "Am şters urmele iernii, drumurile au fost pietruite şi compactate şi acum se poate circula în condiţii bune prin toate satele comunei. Problema care rămâne este cea a prafului, mai ales când ploile se lasă aşteptate. Acum finalizăm pregătirile pentru licitaţia pe SEAP a lucrării de execuţie a podului de la Valea Teascului, finanţată cu 1.000.000 lei, ca şi a celorlalte investiţii programate pentru acest an", a declarat primarul Constantin Oancea.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
