Aprobare pentru un nou bloc ANL la Curtea de Argeş
Luni, primarul Constantin Panţurescu a convocat legislativul municipal într-o şedinţă "de îndată" pentru a cere aprobarea depunerii documentaţiei pentru construirea unui nou bloc ANL. Acesta va avea destinaţie socială, astfel că aleşii n-au avut motive pentru a se opune proiectului. "S-a ivit o oportunitate şi nu puteam s-o ratăm. La noi, tinerele familii se confruntă cu o lipsă de spaţii locative. N-am avut probleme cu identificarea spaţiului unde vom construi, care va fi în zona Confarg, una în care asigurarea utilităţilor ce va cădea în sarcina administraţiei municipale nu va fi foarte costisitoare. Am convocat Consiliul Local pentru a obţine această aprobare deoarece termenul limită pentru depunerea cererilor şi documentaţiilor este 20 iunie. Evident, suntem într-o cursă contra-cronometru, dar ne vom descurca, aşa cum s-a întâmplat de fiecare dată", a declarat primarul Oraşului Regal.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
