Ion Şerban rămâne singurul consilier municipal care a depus raport de activitate!
Şi anul acesta, consilierul local ales acum doi ani pe listele PAM este unicul deponent de raport de activitate pentru perioada iunie 2017-iunie 2018. Ion Şerban rămâne consecvent - cel puţin deocamdată - în respectarea acestei obligaţii legale ignorate de ceilalţi colegi de mandat. Fără alte comentarii la ora actuală şi în aşteptarea celorlalte eventuale rapoarte, trebuie să consemnăm faptul că încă o dată Şerban a depus un raport cuprinzător, pe 13 pagini, structurat pe trei secţiuni: activitatea în Comisia Juridică şi de Disciplină, în cadrul căreia activează, cea în plenul şedinţelor de legislativ municipal, în care a explicat motivele care l-au determinat să voteze ori să respingă anumite proiecte, precum şi propunerile avansate, dar şi legătura cu cetăţenii, materializată în întâlniri, audienţe şi prezentarea problemelor cu care aceştia se confruntă. Aşteptăm să vedem acum cine va ridica mănuşa aruncată de către consilierul local PAM...
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
