Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 07:46

A.G.A. de la AQUATERM - o şedinţă "cu cântec"...

Din informaţiile pe care le deţineam la ora la care s-a scris acest material, nu toţi membrii Adunării Generale a Acţionarilor de la S.C. AQUATERM S.A. au semnat convocatorul pus la dispoziţie de către managerul interimar Gabriel Nastea. Ion Şerban şi Ionel Păunescu s-au declarat nemulţumiţi de ordinea de zi şi de faptul că alegerea unui nou manager al societăţii care aparţine de Consiliul Local Curtea de Argeş, punctul principal al şedinţei programată pentru luni, 25 iunie, de la ora 15.00, în Sala Mare de la parterul sediului administraţiei municipale, nu are în spate şi un raport de activitate al lui Gabriel Nastea. "În calitate de membri ai A.G.A,, noi trebuia să fim informaţi în ce măsură sarcinile care i s-au stabilit managerului la încredinţarea ultimului mandat interimar de trei luni de zile au fost sau nu îndeplinte. Şi dacă nu, care au fost cauzele care au dus la această situaţie şi, mai ales, cum ar putea fi ele înlăturate, pentru a intra pe un făgaş de normalitate. Totodată, având în vedere situaţia financiară a firmei, considerăm că era absolut necesar să fim informaţi din sursa autorizată care este adevărul şi nu să bâjbâim printre bârfe. Din punctul meu de vedere, şedinţa A.G.A. nu este legală dacă nu este semnat convocatorul de către toţi membrii acestui organism. Asta ca să nu mai spun că o astfel de şedinţă trebuia să fie una ordinară, convocată cu 30 zile înainte, şi nu în pripă, pe repede înainte. Oricum, sunt multe lucruri care nu sunt în regulă la AQUATERM şi această stare de lucruri nu mai poate continua. Dacă nu există voinţă de a se face lumină, eu şi după câte am înţeles şi colegul Păunescu, nu putem fi părtaşi la nişte lucruri care nu ni se par în regulă. Şi când spun asta, mă gândesc în primul rând la anumite manevre făcute din interior pentru a băga AQUATERM-ul în faliment. Dar despre toate acestea, la timpul potrivit...", a încheiat oarecum sibilinic consilierul local Ion Şerban.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It