Campanie de sterilizare a câinilor şi pisicilor, la Corbi
Edilii din Corbi, în frunte cu primarul Virgil Baciu, dau dovadă în continuare de inteligenţă în identificarea unor soluţii ieftine de rezolvare a unor probleme care chinuie alte administraţii publice locale. La sfârşitul săptămânii trecute, în localitatea de pe valea Râului Doamnei s-a desfăşurat o campanie de sterilizare a câinilor şi pisicilor, susţinută de o fundaţie specializată care colaborează cu primăria. "A fost o modalitate de a ţine sub control, la modul legal, înmulţirea acestor animale de casă fără costuri din partea bugetului local. Marea dificultate a ţinut de convingerea proprietarilor de animale, pe care i-am invitat să vină cu exemplarele deţinute la specialişti, pentru operaţiile de rigoare", ne-a declarat primarul Virgil Baciu. Vom reveni cu amănunte asupra impactului acţiunii inedite în zona noastră.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
