Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 07:46

O şedinţă vie de legislativ municipal

Aşa a fost şedinţa ordinară a Consiliului Local Curtea de Argeş din luna lui Cireşar. Marţi au fost prezenţi 18 aleşi locali, absentând numai  Doru Georgescu. Colegii care au aflat de la secretarul legislativului, Călin Budan, şi apoi de la liderul de grup, Cristian Mitrofan, că era în concediu, nu s-au formalizat şi i-au motivat absenţa. Pe ordinea de zi au apărut cu aprobarea unanimă a consilierilor locali două proiecte de hotărâre suplimentare menite să corecteze nişte erori de redactare din documente aprobate anterior. În cursul dezbaterilor au apărut şi ceva momente mai tensionate, care au fost depăşite cu inteligenţă de către beligeranţi, astfel că n-au fost proiecte respinse, ci toate au trecut după ce s-au obţinut clarificările solicitate. Duelul dintre putere şi opoziţie a avut şi unele momente ceva mai comice, care au avut darul de a mai scădea încrâncenările apărute după ce nervii au mai scăpat de sub control pe ici, pe colea. Una peste alta, se poate aprecia că ultima şedinţă a legislativului municipal a fost una constructivă. 

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It