Telefonul lui Dumitrache l-a agasat pe primarul Panţurescu
La ultima şedinţă a legislativului municipal, telefonul lui Ştefan Dumitrache a sunat atât de des încât i-a deranjat pe mulţi dintre colegi. Cel mai agasat a fost primarul Constantin Panţurescu, deoarece cererile sale repetate adresate preşedintelui de şedinţă de a-şi închide telefonul nu avuseseră finalitatea dorită şi aparatul suna în draci. Enervat de situaţie, la un moment dat, şeful administraţiei municipale i-a adresat câteva cuvinte mai aspre celui aflat în stânga sa la reuniune, dar şi în ierarhia PSD Curtea de Argeş. Dumitrache s-a apărat, motivând că avea de organizat un simpozion la Muzeul Municipal şi nu putea ignora acele apeluri de la colaboratorii la reuşita evenimentului sau de la invitaţi. Replica primarului a fost ceva de genul "Dă-l în... simpozion de telefon şi închide-l, că' aici suntem la o şedinţă de legislativ municipal, unde se iau decizii importante!" Ştefan Dumitrache a fost vizibil deranjat de recomandarea pe care a perceput-o probabil ca pe un ordin, dovadă culoarea partidului pe care o adoptase figura sa de Gerula, dar - se pare - n-a trecut peste ea: s-a conformat şi sunetul agasant al telefonului mobil nu s-a mai auzit în sală!
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
