Şerban şochează din nou: "Dacă tot am aprobat un Cabinet de Psihologie, cred că ar fi cazul să-l inaugurăm noi, cei din administraţia municipală!"
Legislativul municipal a aprobat fără prea multe comentarii solicitarea de modificare a structurii organizatorice a spitalului prin înfiinţarea unui Cabinet de Servicii de Sănătate Conexe Actului Medical-Psihologie în cadrul Ambulatorului de Specialitate Integrat. La vot n-a participat managerul interimar, ing. Marius-Viorel Popescu. Reacţia consilierului local Ion Şerban, consemnată în titlu, s-a înscris pe linia nonconformistă tradiţională pe care se află de ani de zile, fără teama că enunţând nişte opinii formulate pe baza întâlnirilor cu cetăţenii ar putea deranja anumite narcisisme. Rămâne de văzut dacă dumnealui personal va uza de posibilitatea de a nu se înscrie pe o lungă listă de aşteptare şi, mai ales, dacă vor fi tentaţi şi alţi aleşi locali sau angajaţi din cadrul administraţiei publice să-i urmeze exemplul, la modul preventiv, bineînţeles!
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
