Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 08:56

Panţurescu: "Am semnat contractul de 170 miliarde lei vechi pentru Spitalul Municipal!"

Deplasarea la Călăraşi, anunţată de către primar consilierilor locali din Curtea de Argeş, a fost încununată de succes: s-a semnat contractul de finanţare a lucrărilor de reabilitare termică a Spitalului Municipal, în valoare de 1.700.000 lei! Astfel s-a bifat încă unul dintre obiectivele fixate de către administraţia publică locală pentru acest an. Directorul ADR Muntenia Sud a fost prezent săptămâna aceasta în Argeş, unde s-au mai semnat şi alte contracte de finanţare a unor obiective investiţionale, printre care şi cel care vizează reabilitarea "Casei Albe" din Piaţa Vasile Milea, din Piteşti, unde funcţionează Prefectura, Consiliul Judeţean şi alte instituţii. Miercuri, Liviu Muşat s-a întâlnit la Curtea de Argeş cu primarul Constantin Panţurescu şi cu echipa care va implementa proiectul de la Spitalul Municipal, unitate ce deserveşte circa 100.000 cetăţeni din zona Curtea de Argeş. A fost o discuţie informală, în cadrul căreia s-au stabilit direcţiile de acţiune pentru încadrarea în termenele fixate şi pentru atingerea obiectivelor stabilite.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It