La Curtea de Argeş, consilierii locali ai PSD nu se înscriu la "Diverse"
La ultima şedinţă de legislativ municipal, când s-au făcut înscrierile pentru punctul "Diverse", numai aleşi locali din opoziţie şi-au manifestat intenţia de a ridica unele probleme în afara proiectelor înscrise pe ordinea de zi. Cei înscrişi au fost Ionel Păunescu şi Ion Şerban (ambii de la PAM), respectiv liberalii Cristian Mitrofan şi Mădălin Marinescu. O voce din opoziţie a constatat uşor insinuant: "Fie că pesediştii n-au voie să se înscrie, fie că n-au ceva de spus..." Liderul organizaţiei locale, primarul Constantin Panţurescu, a precizat prompt: "Noi venim la şedinţă cu problemele lămurite, discutăm între noi de câte ori este nevoie. Şi-apoi, oricum, eu nu voi rămâne după epuizarea ordinii de zi..." Dar n-a fost aşa, căci a rămas şi a dialogat cu colegii din opoziţie!
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
