Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 10:00

Marşul Centenarului se va deplasa pe ruta Valea Iaşului-Corbi

După ce participanţii la ştafeta Centenarului au poposit în Curtea de Argeş, azi au plecat în marş pe DN 73C însoţiţi de Liviu Nicolae, preşedintele Asociaţiei Oamenilor de Afaceri Liberali din urbea Basarabilor spre comuna Valea Iaşului. La sediul primăriei au fost întâmpinaţi, în jurul orei 11.00, de funcţionari publici şi aleşi locali, întrucât primarul Nicolae Barbu se afla la Neptun, unde se desfăşura Adunarea Generală Extraordinară a Asociaţiei Comunelor din România, iar viceprimarul Cristian Enescu îl reprezenta la o şedinţă cu preşedintele Consiliului Judeţean Argeş, Dan Manu. În aceste condiţii, maestru de ceremonii a fost desemnat Sorinel Calea, şeful SVSU. Flacăra Centenarului a fost primită de către secretarul primăriei, Nicolae Stoicescu şi de consilierul local Oliver Bucur, alături de care s-au regăsit colegii din legislativ Gheorghe Sorescu şi Valeriu Sandu, contabilul Mihail Bărbulescu şi medicii de familie Gheorghiţa Mustaţă şi Luminiţa Heroiu, precum şi alţi angajaţi. Potrivit programului stabilit, oaspeţii au luat masa oferită de gazde la o pensiune din vecinătatea primăriei. Următoarea etapă de străbătut era spre comuna Corbi, unde primarul Virgil Baciu şi edilii locali i-au invitat pe participanţii la Marşul Centenarului să-şi petreacă noaptea de 24 spre 25 iulie.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It