Primarul şi viceprimarul din Valea Danului au fost la Zilele comunei Şuici
Vineri, când creştinii ortodocşi prăznuiau ziua Sf. Pantelimon, au demarat festivităţile dedicate sărbătoririi tradiţionale ale acestei comunităţi de pe Valea Topologului. La eveniment, alături de delegaţia oaspeţilor de la Consiliul Judeţean Argeş, care-l avea în frunte pe preşedintele Dan Manu, s-au regăsit şi Vasile Preda cu Marian Enescu - primarul şi viceprimarul de la Valea Danului. Practic, au fost singurii dintre conducătorii UAT-urilor din nordul Argeşului care au fost prezenţi. "Am fost invitaţi să participăm la festivităţi de către viceprimarul care a preluat atribuţiile funcţiei de primar, Constantin Şerban. Ca buni vecini, nu aveam cum refuza, mai ales că-mi doream să am o discuţie cu preşedintele Dan Manu într-un cadru mai puţin rigid, în cursul căreia i-am supus atenţiei anumite probleme cu care se confruntă administraţia publică locală de la Valea Danului. I-am solicitat sprijinul, încurajaţi de faptul că domnia sa analizează astfel de cereri şi nu decide strict funcţie de apartenenţa politică a primarului acordarea ajutorului, după cum s-a dovedit deja... După încheierea festivităţilor de la Căminul Cultural, ne-am scuzat că aveam probleme de rezolvat la Valea Danului şi ne-am întors acasă, unde aveam o avarie la sistemul de alimentare cu apă pe drumul principal - rezolvată sâmbătă - plus o şedinţă de legislativ local, programată după amiază", a spus primarul Preda.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
