La Cicăneşti, lucrările programate sunt în grafic
Asigurarea ne-a fost dată de către primarul Ion Ionescu, omul care a transformat comuna în timpul mandatelor sale aducând-o cât a putut de aproape de standardele de civilizaţie europeană. Locuitorii din Cicăneşti sunt mândri acum pentru că sunt invidiaţi de prietenii şi rudele din alte comune şi caută să ofere oricui imaginea unei localităţi bine gospodărite din toate punctele de vedere. Şi aici nu este vorba numai despre străzile asfaltate, dar şi despre ordinea şi curăţenia care domneşte în curţile oamenilor, pe proprietăţi sau pe domeniul public. Acolo nu se pomeneşte să se depoziteze aiurea gunoiul, iar pe malul apei poţi da cu tunul după PET-uri sau alte mizerii. Edilii şi-au programat lucrările de executat şi le urmăresc, fie că este vorba despre întreţinere la drumuri, reţele de apă, fie despre investiţii. Din această categorie face parte şi reabilitarea clădirii Şcolii Primare din satul Mioarele. Construită acum aproape 70 ani, a beneficiat de reparaţii în urmă cu vreo 20 şi acum se impunea o reparaţie capitală, cu subzidire şi modernizare. Primarul Ion Ionescu spunea cu câtva timp în urmă că se vor investi în acest obiectiv 3-4 miliarde lei vechi şi lucrările sunt în plină desfăşurare în această perioadă, existând şanse să se încheie la termen cu rezultatele scontate.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
