Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 11:29

În Argeş mai sunt 48 unităţi şcolare care au toaletele în exterior!

În această săptămână, preşedintele Consiliului Judeţean Argeş, Dan Manu, a participat la întâlnirea conducerii Inspectoratului Şcolar Judeţean Argeş cu directorii de şcoli din judeţ. Cu această ocazie, a punctat faptul că infrastructura unităţilor şcolare din judeţul nostru a reprezentat şi reprezintă o prioritate pentru conducerea instituţiei pe care o conduce. De la preluarea mandatului şi până în prezent, în infrastructura şcolară au fost investiţi, de la bugetul Consiliului Judeţean Argeş, aproximativ 20.000.000 lei, în 79 localităţi, reprezentând peste 211 investiţii. De asemenea, prioritară a fost amenajarea de grupuri sanitare în incita şcolilor. La această oră, în judeţul nostru mai sunt 48 unităţi şcolare care au toaletele în exterior. Doar în prima jumătate a anului 2018, pentru şcoli şi grădiniţe au fost alocaţi 5.725.000 lei.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It