La Albeşti, 510 copii au răspuns chemării clopoţelului
Ca şi în alte localităţi, prima zi de şcoală a fost una deosebită şi pentru unităţile de învăţământ din comuna Albeştii de Argeş, care au pierdut una acum doi ani, cea din satul Dobroţu, închisă pentru că numărul elevilor scăzuse extrem de mult. Oamenii de acolo erau însă foarte mulţumiţi de faptul că primarul Gabriel Popa se ţinuse de cuvânt şi de vreo 10 zile rezolvase alimentarea cu apă a gospodăriilor locale. "Noi ne-am străduit şi, în general, am reuşit să ne încadrăm în programele stabilite, fie că a fost vorba despre investiţii în infrastructură, fie despre asigurarea unor condiţii normale de desfăşurare a procesului educativ, pe care noi punem mare preţ. Dispunem de un corp profesoral de excepţie, pe care ne străduim să-l păstrăm pentru cei circa 510 elevi localnici", ne-a declarat ieri primarul Gabriel Popa.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
