Mutarea Primăriei Şuici în sediul nou se amână
Unul dintre obiectivele stabilite de către edili pentru acest an, şi anume mutarea în noul sediu al administraţiei publice locale, nu va fi posibil să se realizeze. Şi aceasta deoarece n-au fost bani de ajuns pentru finalizarea lucrărilor de amenjare pe verticală - împrejmuire, alei, construire parcare şi spaţii cu destinaţie specială care să servească drept garaje, magazii sau ceea ce ar mai fi fost necesar. "Deocamdată vom lucra tot în sediul actual şi, ca şi până în prezent, vom căuta să gospodărim cât mai bine treburile comunităţii. În această perioadă am finalizat lucrările de reparaţii prin balastare la drumurile comunale şi suntem în desfăşurarea unei acţiuni ample de defrişare a vegetaţiei forestiere de pe drumurile publice, care împiedică accesul normal al utilajelor care colectează gunoiul ori al autoutilitarelor care ar trebui să intervină în caz de nevoie. Una peste alta, ne pregătim de iarnă, finalizând aprovizionarea cu combustibil solid pentru încălzirea clădirilor de utilitate publică, precum şi verificarea instalaţiilor care asigură iluminatul public", ne-a declarat primarul interimar Constantin Şerban.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
