Acţiune vastă de igienizare cu 500 persoane, la Tigveni
În cursul weekend-ului de la mijlocul lui septembrie, administraţia publică locală condusă de către primarul Doru Dumitru Slătineanu a continuat seria igienizărilor devenite tradiţionale în ultimii ani. "Am avut o concentrare de forţe semnificative de circa 500 persoane, dintre care 350 adulţi şi restul copii. Acţiunea s-a desfăşurat pe o zonă sensibilă, cuprinsă între Momaia, Tigveni, DN 73C Curtea de Argeş-Rm. Vâlcea, care a inclus şi cursurile de apă. Exemplul maturilor a fost preluat cu mare entuziasm de către tânăra generaţie, iar rezultatele au fost încă o dată mai mult decât mulţumitoare. Ceea ce este de natură să nemulţumească este sentimentul zădărniciei pe care l-am trăit mai mereu: după ce facem curăţenie cu eforturile de rigoare, munca noastră este distrusă de lipsa de educaţie a trecătorilor prin aceste zone, care aruncă gunoaiele pe unde apucă, sfidător şi în bătaie de joc - cum spunea unul dintre participanţii la acţiune. Deşi nu sunt partizanul unor măsuri punitive extreme, încep să-i înţeleg pe cei care le cer tot mai apăsat...", a declarat primarul Slătineanu.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
