Răzvan Bădescu a rămas cu diploma în mână!
Juristul de la AQUATERM a fost unul dintre consilierii locali delegaţi să înmâneze diplome de recunoştinţă familiilor concitadinilor premiaţi pentru longevitatea cuplurilor în ultima şedinţă a legislativului. Greu de spus dacă Răzvan Bădescu a fost sabotat de cineva ori a fost simplă întâmplare, însă familia Ana şi Florian Pletea, de pe strada Epureşti, căreia trebuia să-i dea însemnele aprobate în unanimitate de către colegi, n-a putut ajunge la ceremonia desfăşurată în sala de consiliu. Drept urmare, alesul local a rămas cu diploma în mână şi, ca bonus, şi cu tradiţionalul buchet de flori. Acestea aveau să fie duse de subordonaţii Marianei Moise de la Direcţia de Asistenţă Socială destinatarilor. Celelalte patru diplome au fost distribuite de colegi mai norocoşi ai lui Răzvan Bădescu: viceprimarul Gabriel Jubleanu pentru familia Dumitra şi Tudor Boeru, de pe strada Rm. Vâlcea; Ionel Păunescu pentru Elena şi Stelian Arine, de pe strada Valea Doamnei; Cristian Mitrofan pentru Eugenia şi Ioan Manolache, de pe strada Corbenilor şi Gheorghe Molea pentru Elisabeta şi Nicolae Gaspar, de pe strada Episcop Nichita. Tuturor - CASĂ de PIATRĂ! De reţinut ar fi faptul că familiile premiate pot primi şi câte 200 lei pe baza unei cereri depuse la Direcţia Asistenţă Socială.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
