Activitate permanentă în administraţia publică din Arefu
În această perioadă, edilii caută să rezolve ultimele puncte din programul de lucru stabilit pentru anul în curs şi, totodată, problemele neprevăzute. O rază de speranţă s-a ivit în ceea ce priveşte proiectul staţiunii turistice de la Molivişu. Primarul Gheorghe Stoican ne-a informat că s-a primit o adresă de la ministerul de resort care deschide perspective pentru realizarea scoaterii din fondul forestier a terenurilor necesare noului amplasament. "Trebuie să refacem anumite documentaţii şi să le depunem pentru ca pe baza lor să se poată obţine Hotărârea de Guvern. Oricum, va dura câtva timp, dar pentru noi ar fi o victorie dacă am obţine-o până la sfârşitul acestui an ori în prima parte a celui următor". Şeful administraţiei arefene ne-a mai adus la cunoştinţă faptul că se lucrează la iluminatul public pentru înlocuirea lămpilor arse şi se definitivează pregătirile de iarnă. De asemenea, în regie proprie se va construi şi un pod peste Valea Arefului cu bani de la bugetul local.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
