Obiective de investiţii la Muşăteşti
După inaugurarea podului peste Râul Vâlsan, situat în punctul Mailat, primarul Constantin Oancea ne-a informat că investiţiile din comuna pe care o conduce vor continua. Astfel, se au în vedere mai multe reabilitări, între care a nominalizat Dispensarului Uman din satul Muşăteşti, şcoala din satul Stroeşti şi Căminul Cultural din satul Costeşti-Vâlsan, dar şi construirea unui alt pod, dar în punctul "Valea Teascului". Acesta va avea dimensiuni mai mari decât cel de la Mailat - în ceea ce primeşte lungimea, care va însuma 48 m - în timp ce lăţimea va fi tot de 3 m. Activitatea cotidiană se desfăşoară conform programului şi vizează în principal ultimele pregătiri pentru a face faţă rigorilor sezonului rece, astfel încât să se ofere locuitorilor condiţii bune de desfăşurare a activităţilor şi, bineînţeles, de viaţă.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
