Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 14:44

Va rămâne Gabriel Nastea colecţionar de mandate interimare la conducerea AQUATERM?...

Aceasta este întrebarea care-i frământă (probabil) pe mulţi, dar care nu îndrăznesc să-şi dea gândurile pe faţă. După cum se ştie, ultimul mandat interimar dat lui Gabriel Nastea de către Adunarea Generală a Acţionarilor de la S.C. AQUATERM expiră în data de 22 noiembrie. Joi, 15 noiembrie, de la ora 15.00, forul de conducere este din nou convocat pentru a stabili cine va conduce societatea municipalităţii, care deţine monopolul serviciilor din domeniul apei şi canalizării în perioada următoare. Aceasta deoarece procedura de selectare a candidaţilor pentru viitorul Consiliu de Administraţie a fost reluată şi A.G.A. va rămâne în continuare "la manşă". Rămâne de văzut dacă se vor avansa şi alte candidaturi ori dacă Gabriel Nastea va fi considerat de către consilierii locali că este bun în post şi i se va acorda încă un mandat de manager interimar.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It