Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 14:46

Panţurescu ne asigură: "Într-o săptămână vom acoperi Centrul de înot!"

Vestea bună ne-a fost dată de către primarul Constantin Panţurescu: "La ora actuală avem toate componentele pentru echipamentele care ne mai lipseau. Constructorul aşteaptă numai o macara puternică pentru a trece la montarea elementelor de acoperiş. În funcţie şi de starea vremii, dacă totul va decurge normal, aceste lucrări se vor încheia cam într-o săptămână de lucru intens. Preconizăm ca până la sfârşitul lunii ianuarie să se încheie şi lucrările din interior, precum şi montarea pompelor, a emailului la cuve şi tot ceea ce mai este prevăzut. Încrederea mea se bazează pe faptul că toate echipamentele au ajuns deja la Curtea de Argeş. În acest timp, principala sarcină a noastră va fi aceea de a găsi soluţii pentru personalul de întreţinere, dar şi să punem la punct un adevărat mecanism, care să asigure buna funcţionare a centrului". La ora la care se scriau aceste rânduri, pe şantierul de lângă Sala de Sport Municipală lucrurile păreau încremenite în aşteptare...

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It