Plan revoluţionar pentru Poienarii de Argeş
Primarul Dragoş Boncea, care şi-a petrecut câţiva ani buni în străinătate înainte să candideze şi să câştige postul de primar al comunei natale, are planuri mari pentru aceasta. Consecvent şi dispunând de energia şi pragmatismul omului matur, n-a făcut vreodată un secret din dorinţa de a şterge decalajele de dezvoltare dintre locurile natale şi restul celorlalte localităţi din Argeş şi din ţară. Rezultatele muncii depuse împreună cu echipa care-l sprijină sunt vizibile la tot pasul şi Poienarii de Argeş parcă s-au trezit din letargia în care încremenise în timpul predecesorului. "Am respectat paşii stabiliţi în strategia de dezvoltare pe care ne-am făcut-o şi în perspectivă ne propunem să asfaltăm în final toate străzile din comună, unde sunt locuinţe sau perspective certe de dezvoltare economică. Până atunci, mai avem câteva investiţii importante de lansat şi materializat. În plan avem un pod la Ioaniceşti, peste Pârâul Sasca, deoarece şi acolo accesul se face prin vad şi nu este deloc lesnicios în anumite perioade ale anului ori în timpul producerii unor intemperii. De asemenea, vom extinde reţeaua de alimentare cu apă de la Tomuleşti în această zonă, pentru ca să asigurăm un echilibru în dezvoltarea zonelor localităţii. Sigur că mai avem mult de lucru şi că nu ne va fi uşor, mai ales în condiţiile în care trăim într-o comunitate mică, cu mai puţine resurse ecomnomice decât cele din vecinătate. Dar acţionând cu inteligenţă, oferind facilităţi celor interesaţi să investească la noi şi gospodărind chibzuit fiecare bănuţ, vom reuşi, sper eu, să aducem Europa mai aproape de noi prin condiţiile de viaţă oferite locuitorilor din Poienarii de Argeş". Convingerea primarului Dragoş Boncea este tonică într-o vreme în care mulţi omologi încep prin a se văita de lipsuri, în loc să caute soluţii de rezolvare a problemelor.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
