Parc în faţa şcolii de la Muşăteşti
În centrul comunei, edilii continuă investiţiile de modernizare şi mobilare a spaţiului. Astfel, peste drum de Căminul Cultural, în faţa Şcolii Gimnaziale, se va amenaja un parc. "În acest local învaţă peste 150 elevi şi aceştia, ca şi cadrele didactice şi cetăţenii, vor avea prilejul de a se relaxa într-un spaţiu plăcut, bine oxigenat, fie între orele de curs, fie în alte împrejurări. Lucrările se vor executa de către o firmă specializată, pe baza finanţării de la bugetul local, care nu este una împovărătoare. Suntem pregătiţi pentru sezonul rece, având asigurate utilajele şi materialele antiderapante necesare deszăpezirilor pe care le vom executa, ca şi până acum, tot în regie proprie, pentru a evita cheltuielile către firme", ne-a declarat primarul Constantin Oancea.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
