Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 15:05

Au demarat lucrările la acoperişul Centrului de Înot!

Primarului Constantin Panţurescu i-a venit inima la loc după ce în oraş a ajuns macaraua aşteptată de constructor pentru montarea acoperişului la acest obiectiv: "Încă din prima zi de lucru s-au montat primele trei echipamente semicirculare din totalul de şapte pe care se va aranja cupola. Specialiştii ne-au asigurat că în cazul în care nu vor fi intemperii şi starea vremii le va permite să lucreze în condiţii de suguranţă, membrana şi celelalte componente ale acoperişului de la Centrul de Înot vor fi montate în circa o săptămână de zile, aşa cum spusesem cu câteva zile în urmă. Apoi se va putea lucra în voie în interior, la montarea celorlalte componente ale instalaţiilor, care sunt deja sosite, fără dureri de cap din partea condiţiilor meteorologice", a spus edilul-şef.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It