"Casă de Piatră!" pentru trei familii cu existenţă semicentenară
În şedinţa solemnă a legislativului municipal din 26 noiembrie, care a început cu intonarea Imnului României, pentru cinstirea Centenarului Marii Uniri, s-a aprobat în unanimitate proiectul propus de către primarul Constantin Panţurescu de conferire a trei Diplome de Recunoştinţă pentru familii care au depăşit 50 de ani de convieţuire exemplară pentru generaţiile mai tinere. Premierea cuplurilor s-a făcut, într-o ordine aleatorie, după cum urmează: Aurica şi Ion Gobej - cu domiciliul pe strada Lascăr Catargiu, de către consilierul Răzvan Bădescu; Maria şi Ion Anghel, având domiciliul pe strada Păuneşti, de către consilierul local Ionel Păunescu; Maria şi Vasile Zinca, de pe strada Plopiş, de către consilierul local Ştefan Dumitrache. Cei onoraţi de către comunitate urmează să primească şi premii băneşti simbolice de câte 200 lei, în baza unor cereri depuse la Direcţia de Asistenţă Socială. Tuturor li s-a urat "Casă de Piatră!" pentru alţi 50 ani, cel puţin...
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
