Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 15:53

Ionel Păunescu - singur împotriva celorlalţi: l-a propus pe Marius Deaconu preşedinte de şedinţă, iar acesta l-a votat pe Cristian Mitrofan!

Consilerul de la PAM îşi urmează strategia de a atrage atenţia asupra propriei persoane, asumându-şi responsabilitatea de a nu se alinia colegilor din legislativul municipal. Aşa a procedat în şedinţa A.G.A. de la AQUATERM, din 15 noiembrie, când a încercat să aducă un contracandidat la postul de manager pentru Gabriel Nastea şi la fel a procedat şi în şedinţa ordinară de legislativ din 26 noiembrie. Atunci a propus ca înlocuitor al lui Ion Şerban, care-şi încheia mandatul la preşedinţia de şedinţă, un alt coleg, pe Marius Deaconu. Asta imediat după ce Ştefan Dumitrache îl propusese pe liderul liberal Cristian Mitrofan. Democratic, Păunescu a procedat perfect, pentru că nu l-a lăsat pe Mitrofan fără contracandidat. Însă s-a dovedit că omul pe care-l nominalizase nu fusese consultat pe această temă, căci atunci Păunescu ar fi aflat că nu-şi dorea aşa ceva. Dovada s-a făcut prin faptul că şi Deaconu l-a votat pe Mitrofan. Astfel, lui Ionel Păunescu, la vot, nu i-a rămas decât posibilitatea unei abţineri.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It