La Poienarii de Argeş sunt aşteptaţi specialiştii care să elucideze enigma "lighioanelor"
Primarul Dragoş Boncea s-a declarat încrezător că specialiştii de la Garda Forestieră, Garda de Mediu şi de la fondurile de vânătoare vor ajunge zilele acestea în localitatea pe care o conduce. După cum se ştie, aceştia erau aşteptaţi să vină la faţa locului în gospodăria octogenarului Nicolae Sandu, acolo unde - în urmă cu o săptămână - fuseseră prăpădite 6 oi, fără a se putea identifica autorii masacrului. După ce în ziarul nostru a apărut un material critic la adresa specialiştilor de la Ploieşti care nu ajunseseră încă vineri la Poienari, primarul Dragoş Boncea a fost înştiinţat că au existat motive temeinice pentru a justifica întârzierea şi i s-a garantat că totul se va rezolva în cursul acestei săptămâni.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
