Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 16:59

"Mândruliţa" i-a colindat pe aleşii locali de la Valea Iaşului

Înainte de a se intra în desfăşurarea ultimei şedinţe a legislativului din 2018, în 27 decembrie, o ceată de colindători din cadrul Ansamblului Folcloric "Mândruliţa" au susţinut în holul primăriei locale un scurt program artistic tradiţional. Tinereţea cetei înveşmântate în costume populare, glasurile cristaline, pline, care urau de bine, au fost ascultate cu toată atenţia de către cei aflaţi în clădire - conducerea executivă a administraţiei şi funcţionarii publici, în frunte cu primarul Nicolae Barbu şi vicele Cristian Enescu, precum şi consilierii locali Andrei Grigorescu, Emil Gorunescu, Valeriu Sandu, Gheorghe Sorescu (toţi de la PNL), Marius Constantin Bărbulescu, Vasile Gheorghiu şi Gheorghe Niţă (PSD), Constantin Ştefănescu (ALDE), Vasile Ungureanu (PMP) şi Oliver Bucur (PRU) şi delegaţii săteşti Florin Bîrlă şi Ion Iorga au aplaudat cu căldură evoluţia artistică a colindătorilor. Şi le-au dăruit cele de cuviinţă, potrivit datinilor din bătrâni, după ce au făcut o poză de grup pe scările primăriei. "La Mulţi Ani Fericiţi!"

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It