Cozi la plata taxelor şi impozitelor!

Începând de joia trecută, la Primăria Curtea de Argeş au fost deschise ghişeele pentru încasarea impozitelor şi taxelor locale, a taxelor judiciare de timbru, precum şi a amenzilor. Cetăţenii care îşi plătesc integral taxele şi impozitele până la sfârşitul lunii martie beneficiază de o reducere de 10%. Acesta este, se pare, motivul pentru care locuitorii urbei noastre s-au aşezat la coadă dis-de-dimineaţă la ghişee ca să-şi plătească dările către stat. Deşi pot plăti şi online, sute de persoane fac coadă la primărie cu mult timp înainte de începerea programului. Reprezentanţii Primăriei Curtea de Argeş au anunţat că impozitul pe clădiri, impozitul pe terenuri şi impozitul pe mijloacele de transport aferente anului fiscal 2019 se pot plăti în două rate egale până la data de 31 martie 2019, inclusiv şi până la 30 septembrie 2019, inclusiv.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
