A.G.A. de la AQUATERM a fost convocată pentru data de 19 februarie

Anunţul a fost făcut de către managerul Gabriel Nastea, care în 15 noiembrie 2018 primise încă un mandat interimar de conducere a societăţii ce deţine monopolul serviciilor de apă şi canalizare din Curtea de Argeş. După cum v-am informat deja, în şedinţa ordinară a legislativului municipal din data de 21 decembrie trecut, candidaţii propuşi de firma angajată să facă evaluarea viitorilor membri ai Consiliului de Administraţie au fost votaţi de către consilierii locali. Cei 5 au primit următoarele voturi: Dumitru Giuclea 17; Claudia Mihăilescu şi Adriana Ciorbaru (reprezentante Primăriei Municipale) - câte 15; Nicolae Stoicescu 14; Ionuţ Andrei 12. În cadrul acelei şedinţe la care s-a înregistrat absenţa consilierului local liberal dr. Jean Chefani se anunţase că în jurul datei de 15 ianuarie, avea să fie convocată A.G.A., dar numai după ce firma angajată să facă evaluarea S.C. AQUATERM S.A., pe un contract de 41.000 lei, avea să predea lucrarea. S-ar părea că finalizarea acesteia a durat mai mult decât se anticipase, astfel că - iată - Adunarea Generală a Acţionarilor a fost convocată pentru ziua de 19 februarie. "Pe ordinea de zi este înscrisă desemnarea membrilor Consiliului de Administraţie şi stabilirea indemnizaţiilor acestora", ne-a informat Gabriel Nastea. Practic, consilierii locali, care au şi calitatea de acţionari la AQUATERM, îi vor valida pe membrii conducerii. Consiliul de Administraţie, după primirea amintitului raport de evaluare a stării şi perspectivelor firmei, va decide ce strategie va trebui aplicată pentru revitalizarea firmei. Cum mandatul interimar al lui Gabriel Nastea se încheie în jurul datei de 15 februarie, nu este exclus ca ordinea de zi a şedinţei A.G.A. să se completeze cu un punct suplimentar vizând stabilirea managerului. Vom urmări şi vom consemna!
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
