La Şuici nu sunt probleme cu deszăpezirile!

Situaţia este una de-a dreptul tradiţională şi se explică prin buna organizare de care dau dovadă angajaţii din cadrul administraţiei publice locale. "La noi, fiecare ştie ce are de făcut în astfel de cazuri şi se acţionează prompt cu utilajele din dotare - două tractoare şi un buldo. Există o ordine a priorităţilor respectată, astfel că se deszăpezesc căile de acces spre instituţiile de interes public, arterele principale şi apoi cele secundare. Spre exemplu, la ora la care vorbim, deşi a nins abundent în noaptea care a trecut, ploaia şi lapoviţa ne-au dat o mână de ajutor şi acum, la primele ore ale dimineţii, suntem aproape de finalizarea acţiunii, care va mai dura ceva doar la Valea Calului", a declarat zilele trecute Constantin Şerban. Şeful administraţiei publice comunale ne-a mai comunicat că încasările la bugetul local au fost anul trecut în media multianuală, dar că bucuria cea mare este aceea că gospodarii dovedesc bună orientare şi disciplină financiară, căutând să-şi achite obligaţiile către stat cât mai rapid, pentru a beneficia şi de bonusul legal. "După cum este evident, noi le netezim calea spre casieria primăriei, curăţând-o de zăpadă", a încheiat pe un ton uşor glumeţ Constantin Şerban.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
