"Casă de Piatră pentru alţi 50 ani!"

La prima şedinţă de legislativ municipal din 2019, la Curtea de Argeş s-a conferit o singură Diplomă de Recunoştinţă. Aceasta a mers la familia Victoria şi Mihai Gâlcescu, la împlinirea unei jumătăţi de veac de convieţuire exemplară pentru generaţiile mai tinere. Premierea a fost făcută de către consilierul liberal Mădălin Marinescu, cel care i-a înmânat soţului prezent diploma şi tradiţionalul buchet de flori, comunicându-i-se că, pe bază de cerere depusă la Direcţia Asistenţă Socială condusă de către Mariana Moise, poate primi şi o recompensă bănească în sumă de 200 lei.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
