Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 20:30

Acţionarii de la AQUATERM vor sta faţă în faţă cu membrii Consiliului de Administraţie!

Gabriel Nastea, managerul interimar al firmei care deţine monopolul serviciilor de apă şi canalizare din Oraşul Regal şi zona limitrofă, a convocat pentru marţi, 19 februarie 2019, de la ora 15.00, în Sala de şedinţe de la parterul sediului administraţiei municipale, şedinţa Adunării Generale a Acţionarilor. În fapt, au fost convocaţi consilierii locali, care încă din ultima şedinţă ordinară de la sfârşitul anului 2018, cea desfăşurată în data de 21 decembrie, au validat lista membrilor Consiliului de Administraţie. Aceştia, după şedinţa de marţi, îşi vor intra oficial în exercitarea atribuţiunilor statutare. Lista celor cinci este următoarea: Dumitru Giuclea (validat cu 17 voturi), Claudia Mihăilescu şi Adriana Ciorbaru (validate cu câte 15 voturi), Nicolae Stoicescu (14 voturi) şi Ionuţ Andrei (12 voturi). Pe ordinea de zi a şedinţei A.G.A. figurează următoarele puncte: aprobarea modificărilor în statutul societăţii, pentru a putea funcţiona cu Consiliu de Administraţie, prezentarea membrilor acestui organism, stabilirea indemnizaţiilor dumnealor, precum şi prezentarea raportului firmei angajate de către Consiliul Local Curtea de Argeş să analizeze situaţia existentă la S.C. AQUATERM AG '98 S.A., precum şi perspectivele de redresare. În funcţie de acest raport, Consiliul de Administraţie va decide strategia de urmat pentru repunerea societăţii pe coordonatele succesului. Nu vor lipsi dezbaterile, în care este de aşteptat ca acţionarii să vină cu propuneri şi cu recomandări concrete adresate noului organism de conducere. Intrarea este liberă pentru concitadinii interesaţi de soarta firmei care este plasată sub autoritatea Consiliului Local Curtea de Argeş!

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It