Şedinţă de legislativ cu toate proiectele aprobate la Băiculeşti

În penultima zi a lunii februarie, primarul Niculaie Dragnea a convocat şedinţa ordinară a consiliului local, la care au participat 14 din totalul de 15 consilieri. Singurul absent a fost Marinela Urs, de la PNL. Ordinea de zi a fost una consistentă, dar aleşii locali, după ce au solicitat ultimele informaţii de la oamenii executivului pentru lămurirea unor aspecte ce rămăseseră cam nebuloase după şedinţele de comisii, au votat cu majoritate covârşitoare proiectele propuse de către şeful administraţiei publice locale. Aceasta şi după ce secretarul primăriei, Ion Serghie, i-a asigurat că a dat avizul legislativ pe toate acele proiecte. Astfel s-a aprobat un proiect impus de o sentinţă judecătorească pentru o alimentare cu apă, execuţia bugetului local pe anul 2018 şi descărcarea de gestiune, numărul asistenţilor personali, reţeaua de învăţământ local pentru anul şcolar 2019-2020, amenajamentul pastoral şi, pe cale de consecinţă, aprobarea închirierii pajiştilor. Atmosfera a fost una de lucru, responsabilă şi eficientă!
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
