La Curtea de Argeş, "celula de bază a societăţii" - familia - este onorată în continuare

În cadrul şedinţei ordinare a Consiliului Local Curtea de Argeş din data de 26 februarie, unul dintre proiectele cu care s-a deschis a fost aprobarea conferirii a 5 Diplome de Recunoştinţă. După cum se ştie, acestea se acordă familiilor cu vechime de peste 50 de ani de convieţuire exemplară pentru cuplurile tinere. De astă dată, diplomele şi tradiţionalele buchete de flori au mers către familiile: Elena şi Vasile Din, de pe strada Cireşilor, premiată de preşedintele de şedinţă, Ştefan Dumitrache; Maria şi Nicolae Chiriţă, de pe strada Groape, premiată de către Cristian Mitrofan; Elena şi Florian Cristescu, tot de pe strada Groape - Mădălin Marinescu; Georgeta şi Ion Apostol, strada Elena Cuza - Răzvan Bădescu; Ana şi Ilie Barbu, strada Banu Mărăcine, premiată de către Ionel Păunescu. Fiecare dintre aceste familii onorate de către comunitate, pe bază de cerere depusă la Direcţia Asistenţă Socială condusă de către Mariana Moise, poate primi şi un premiu bănesc simbolic, în valoare de 200 lei. Tuturor le urăm sincer "Casă de Piatră şi La Mulţi Ani!".
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
