Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 21:38

Nu e păcăleală! - De la 1 aprilie, deszăpezirea trece de la SPGC la SPU

Consilierii municipali au decis ca directorul Ioan Ghiţă să fie scutit de coşmarul curăţirii străzilor de omătul din timpul iernii, iar activitatea să treacă la omologul Cătălin Gabriel Nastea. Data de 1 aprilie a fost stabilită, pentru că până atunci încă mai este posibil să se înregistreze ninsori şi deszăpezirea era bugetată la SPGC. Şi nu cu sume infime!... Pierderea bănească pentru serviciul condus de către Ioan Ghiţă nu va fi atât de mare pe cât s-ar putea presupune, deoarece va prelua administrarea stadionului, a Sălii de Sport Municipale şi a altor obiective pentru care se vor aloca obligatoriu sume frumuşele din bugetul municipal. Oricum ar fi, pe partea asta, dumnealui va cădea din nou în picioare, ca mâţa cu şapte vieţi!...

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It