Complexul de nataţie a fost branşat la utilităţi

Construcţia Centrului de Înot, unul dintre primele proiecte lansate de către primarul Constantin Panţurescu în vara lui 2016, după preluarea acestui prim mandat, anunţat în prezenţa multiplei campioane Camelia Potec, a intrat de câteva zile în faza finală de construcţie şi de amenajări. Şeful administraţiei municipale anunţa în preajma sărbătoririi Zilei Femeii că obiectivul a fost branşat la reţeaua de alimentare cu energie electrică, la apă şi canalizare, precum şi la alimentarea cu gaze naturale. "Acum aşteptăm finalizarea lucrărilor interioare de către constructori, mai ales a celor din zona vestiarelor, după care estimăm ca în 3 săptămâni, maxim o lună de zile, să avem şi apă în bazin", a precizat Panţurescu. De astă dată a avansat nişte termene, nu ca în ultima şedinţă de legislativ municipal. Atunci, când a fost întrebat de către consilierul Ionel Păunescu când va fi gata Centrul de Înot, a răspuns un pic zeflemitor: "Când vei face baie!" Dar n-a precizat dacă în cada personală sau în bazinul de la viitorul Centru de Nataţie. Acum a fost mult mai centrat pe obiect, astfel că nu ne rămâne decât să aşteptăm... inaugurarea!
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
