Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 21:57

La Domneşti se lucrează la racordurile de apă şi canalizare

Vremea bună a fost fructificată aşa cum trebuia în localitatea de pe Râul Doamnei. Primarul Gabriel Zăvoianu ne-a informat că s-au demarat lucrările de execuţie prin care se vor racorda gospodăriile localnicilor la reţelele de alimentare cu apă şi la cele de canalizare. "Este vorba despre circa 1.000 racorduri şi, conform situaţiei de lucrări primite zilele trecute, primele 85 sau 86 s-au realizat. Investiţia se derulează pe PNDL. Eu sper ca totul să se încheie cât mai repede, deoarece în plan avem extindere la aceste reţele pentru anul viitor". Tot de la şeful administraţiei publice locale domnişane am mai aflat că în aceste zile se desfăşoară lucrări de reabilitare la Dispensar, care vizează în general faţadele exterioare. Costurile de circa 100.000 lei sunt acoperite din bani veniţi de la Consiliul Judeţean şi din fonduri proprii, de la bugetul local. 

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It