Lucrări de primăvară, la Şuici

Şeful administraţiei publice locale, viceprimarul cu atribuţii de primar Constantin Şerban, ne-a informat că edilii aşteaptă cu mare nerăbdare sumele destinate echilibrării bugetului local, fără de care schiţa pentru anul în curs nu poate fi definitivată şi supusă dezbaterii în vederea adoptării. Dar nu stau cu mâinile în sân şi din resursele proprii - deocamdată limitate - au declanşat lucrările de primăvară. În primul rând este vorba despre reabilitarea drumurilor din reţeaua care totalizează ceva peste 70 km, în mare parte neasfaltate. Şi este ştiut că, la vreme de iarnă, drumurile de pământ au cel mai mult de suferit, necesitând reparaţii, care se efectuează deja începând cu tronsoanele cele mai afectate. Totodată se curăţă vegetaţia forestieră de aceste drumuri, dar şi de pe reţelele de alimentare cu energie electrică. Despre planuri de investiţii pentru anul în curs nu se prea vorbeşte, atâta timp cât nu există buget local aprobat...
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
