Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 23:07

Şedinţă de consiliu dominată de sentimentul responsabilităţii, la Valea Iaşului

Şedinţa ordinară convocată de către primarul Nicolae Barbu pentru data de 29 martie a beneficiat nu numai de prezenţa tuturor consilierilor locali, dar şi de o atmosferă de lucru responsabilă. Preşedintele de şedinţă Vasile Gheorghiu n-a avut dificultăţi în conducerea lucrărilor şi ritmul de lucru stabilit va fi o adevărată provocare pentru urmaş, nimeni altul decât colegul de la PSD, Marius Constantin Bărbulescu. Acesta a fost ales în unanimitate la propunerea consilierului local Constantin Ştefănescu (ALDE) şi va avea o misiune destul de delicată, pentru că-şi va începe mandatul în această lună în care trebuie să fie adoptat bugetul local pentru anul în curs. De la bun început trebuie remarcat faptul că toate proiectele de hotărâre au trecut fără probleme, deşi presupuneau investiţii de multe miliarde lei vechi, deoarece vizau nu numai dezvoltarea durabilă a localităţii, dar şi rezolvarea unor probleme ale cetăţenilor aflate pe lista de priorităţi a edililor. Toate luările de cuvânt şi propunerile au fost pertinente şi analizate cu toată atenţia, fără să se apeleze la micile diversiuni care se cam banalizaseră cu câtva timp în urmă. Vom reveni cu amănunte despre desfăşurarea acestei şedinţe!

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It