Cale liberă pentru gestiunea directă a serviciului de iluminat public în municipiu

Legislativul a aprobat la sfârşitul lunii trecute un proiect de hotărâre propus de către primarul Constantin Panţurescu şi a dat undă verde Studiului de Oportunitate pentru fundamentarea şi stabilirea soluţiei optime de gestiune a acestui serviciu. Iniţiatorul proiectului i-a informat pe consilierii locali asupra necesităţii de a se mişca rapid, deoarece termenul era destul de restrictiv, de circa 90 zile, pentru îndeplinirea tuturor formalităţilor. Ionel Păunescu a atras atenţia asupra faptului că, pe lângă aprobarea gestiunii directe a serviciului şi a Caietului de sarcini, se revoca art. 4 din HCL nr.163/2017 privind acest Studiu de Oportunitate. La vot proiectul a fost aprobat în unanimitate!
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
