Regrete tardive şi, parţial, inutile: directorul de la SPU n-a impresionat prin prezentarea publică a scuzelor către aleşii locali!

După cum v-am informat deja, există un conflict generat de atitudinea ireverenţioasă manifestată de către Cătălin Gabriel Nastea faţă de consilierii locali. Povestea de iubire dintre părţi s-a cam terminat şi din cioburile ei deocamdată nu se prea întrevăd posibilităţi de împăcare totală. Consilierii locali Ionel Păunescu şi Marius Deaconu au declarat răspicat că atâta timp cât vor fi în mandat, nu vor mai aproba vreun proiect de hotărâre care să-l privească pe acesta şi societatea Consiliului Local pe care o conduce. Deşi în şedinţa de joi, Nastea jr. şi-a exprimat regretul pentru că-i jignise pe aleşii locali şi şi-a cerut scuze, a fost zadarnic, deoarece proiectele de delegare a gestiunii Serviciului de iluminat public din Curtea de Argeş către SPU, ca şi majorarea de capital cu suma de 154.185 lei pentru societate, s-au amânat pentru o şedinţă programată pentru luni, 3 iunie. Ion Şerban, Ionel Păunescu şi Marius Deaconu s-au exprimat destul de acid la adresa directorului şi l-au pus la zid pentru întârzierea semnării contractului de mandat, definindu-l drept "muncitorul Nastea". Rămâne de văzut cum vor evolua lucrurile, căci n-au fost singurele proiecte amânate...
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
