Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
joi 25 iunie 2026 05:14

Primarii argeşeni au adresat cele mai bune urări comunităţii, la Ziua Valea Iaşului

Evenimentul din data de 2 iunie a fost onorat cu prezenţa mai multor primari, buni prieteni cu Nicolae Barbu. Constantin Oancea, din comuna vecină, Muşăteşti, a fost printre primii sosiţi la Căminul Cultural din centrul comunei, ca şi Niculaie Dragnea, de la Băiculeşti. Alături de ceilalţi şefi ai administraţiilor publice locale au primit din partea gazdelor diplome de participare şi au adresat câteva cuvinte de salut, de mulţumire şi urări de bine. Între aceştia s-au regăsit şi primarii Gheorghe Voicu, de la Bîrla şi Dumitru Voicu, de la Miceşti - unul dintre cei mai vechi primari argeşeni care ocupă şi funcţia de vicepreşedinte al filialei judeţeane a Asociaţiei Comunelor din România, ca şi primarul Nicolae Barbu. Acesta n-a pierdut prilejul de a-l critica pe preşedintele Ion Dumitru, de la Albota, care n-a acordat comunei Valea Iaşului o diplomă de excelenţă, aşa cum se obişnuieşte la astfel de ocazii, mai ales având în vedere rezultatele bune obţinute în gospodărirea treburilor publice.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It