Ştefan Dumitrache s-a pierdut în... fundătură!

În cursul dezbaterii Programului SPGC pentru acest an, atunci când s-a ajuns la asfaltarea Fundăturii Strada Liniei, vicepreşedintele PSD Curtea de Argeş, consilierul local Ştefan Dumitrache, a avut o intervenţie care a permis adversarilor politici să-l ironizeze. Managerul Muzeului Municipal, care n-a uitat probabil sloganul partidului său din alte vremuri - "Mai bine pentru mai mulţi!" - a remarcat faptul că în zona respectivă sunt doar vreo 30 case. Secretarul primăriei, Radu Chirca, i-a atras atenţia că pe listele electorale sunt înscrişi 700 cetăţeni. "Da, dar câţi merg la vot?...", l-a luat gura pe dinainte pe vicepreşedintele organizaţiei municipale a PSD care - cu siguranţă - nu uitase câte voturi colectase formaţiunea sa politică din zona respectivă la alegerile europarlamentare din 26 mai. "Nu-l băgaţi în seamă, că' e supărat pentru că oamenii de acolo i-au votat pe liberali!", s-a făcut auzită o voce de ales local. Constatarea a provocat oarecare ilaritate printre consilierii prezenţi la şedinţă. Probabil realizând faptul că gafase intrând într-o... fundătură, Ştefan Dumitrache a ales să rămână filozof!...
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
