Consilierii municipali au înmânat patru Diplome de Recunoştinţă

În şedinţa ordinară din luna iunie s-a aprobat conferirea a patru astfel de diplome acordate unor familii de concitadini care au depăşit 50 ani de căsnicie şi pot constitui exemple de urmat pentru cei tineri. Este vorba despre perechile Tudora şi Florian Dima, de pe strada Fabricii, premiată de către consilierul PAM Ionel Păunescu, despre Maria şi Gheorghe Alecse (strada 1 Decembrie 1918), care a primit diploma şi florile de la liberalul Mădălin Marinescu, apoi despre Elena şi Nicolae Alexe (strada Despina Doamna), căreia i-a revenit onoarea premierii de către liderul grupului liberal din legislativ, managerul C.C.A., Cristian Mitrofan. Dr. Jean Chefani n-a avut cui înmâna diploma şi florile, deoarece familia Filofteia şi Gheorghe Gabrian n-a fost prezentă şi nici n-a fost reprezentată, astfel că le-a "pasat" către secretarul legislativului, Călin Budan, pentru a ajunge la destinatari. Pe bază de cerere adresată Direcţiei Asistenţă Socială, condusă de Mariana Moise, cei onoraţi de către comunitate prin aleşii ei pot beneficia şi de un premiu bănesc de câte 200 lei de familie. Deocamdată, noi ne alăturăm celor care le-au urat "Casă de Piatră!"
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
